Képek jöttek a fukusimai atomerőmű belsejéből, onnan, ahova ember nem léphet be
Egy korábbi, szintén távirányítású kísérlet kudarcot vallott, a minap azonban újabb robotot küldtek a fukusimai atomerőmű legjobban sérült reaktorához – immár sikerrel.
Egy korábbi, szintén távirányítású kísérlet kudarcot vallott, a minap azonban újabb robotot küldtek a fukusimai atomerőmű legjobban sérült reaktorához – immár sikerrel.
A szennyezett víz egy alagúton keresztül jutna el a tengerig.
A japán kormány 10 évig tartó munkával szedegetné ki a több ezer fűtőelemet, amelyek még mindig a nyolc éve ezelőtt megsérült atomerőműben "pihennek".
2015 óta tervezte a TEPCO, hogy nekilát a fűtőelemek eltávolításának, de biztonsági okok miatt mindig elhalasztották. Az egyiket most kihúzták.
Fontos kísérlet zajlott a fukusimai atomerőműnél, ahol a szakemberek egy hosszú robotkarral próbáltak meg hozzáférni az egyik atomreaktor aljában található, rendkívül radioaktív anyaghoz.
A 2011. márciusi földrengésben és szökőárban balesetet szenvedett fukusimai atomerőműben elkezdődött az előkészítése az egyes reaktor poliészter-borítása eltávolításának. A hidrogénrobbanás miatt megrongálódott épületet három évvel ezelőtt azért burkolták be, hogy megakadályozzák a radioaktív anyag szétterjedését.
A tengerbe vezetendő talajvizet a Tepco vállalat közlése szerint még azelőtt sikerült felfogni, hogy a reaktorépületek közelébe, az erősen radioaktívan szennyezett területre beszivárgott volna.
Újabb léket talált a két és fél évvel ezelőtt balesetet szenvedett Fukusima-1 erőműben a létesítményt üzemeltető TEPCO energiavállalat. A cég csütörtökön azt közölte, hogy ezúttal az 5-ös és 6-os reaktor közelében lévő tengeralatti védőgát sérült meg, amely a radioaktív anyagok vízbe jutását hivatott megakadályozni.
Élesen bírálta és félrevezető adatok közreadásával vádolta a két és fél évvel ezelőtt balesetet szenvedett Fukusima-1 erőmű üzemeltetőjét csütörtökön a japán atomenergetikai hatóság, amely szerint a cég és a média eltúlozta a létesítménnyel kapcsolatos problémákat.
Twitter mikorblogján szidalmazta a fukusimai lakosokat és a parlament tagjait a japán újjáépítési ügynökség egy magas rangú hivatalnoka, aki a 2011-es atomerőmű-baleset áldozatainak segítéséért felel.
Szélsőséges esetben akár 1300-zal többen halhatnak meg világszerte rákbetegségben a tavaly márciusi fukusimai atombaleset miatt - állapították meg amerikai tudósok számítógépes modellezéssel. Eredményük az első, amely megbecsüli a japán katasztrófa globális egészségügyi következményeit.
A Telesar V elnevezésű robotot úgy építették meg japán tervezői, hogy képes követni az emberi irányítást, de közben a...